Filtre

Koruyucu, UV ve PL

Yeni ürün grupları ile kusursuz uyum sağlayan yüksek standartlara sahip filtreler

protector_86mm
wr_ceramic_protector_86mm
wr_circular_pl_filter_86mm
wr_protector_86mm
wr_uv_filter_86mm

SIGMA WR PROTECTOR / KORUYUCU

SIGMA PROTECTOR / KORUYUCU

SIGMA WR UV / UV FİLTRESİ

SIGMA WR CIRCULAR PL / DAİRESEL POLARİZASYON FİLTRESİ

SIGMA, yeni ürün grupları ile kusursuz uyum sağlayan yüksek standartlara sahip filtrelerini sunmaktan mutluluk duyar.

  • 4 yeni seri.
  • SIGMA objektifler için optimize edilmiş yeni tasarım.
  • Kolay ve esnek kullanım için kusursuz fiziki özellikler.
  • Koruma ve kullanım özellikleri geliştirilmiş yeni koruma kutusu.
Daha fazlası

Temel Nitelikler

SIGMA, SGV / SIGMA Global Vision konsepti çerçevesinde, yüksek optik performanslı objektifleri ile aynı standartlara sahip bir dizi filtre üretmiş bulunuyor.

UV ve PL kategorilerinde, farklı çaplarda üretilen SIGMA WR serisi filtreler çekim sırasında daha kolay kullanım olanağı sağlarken, su ve yağ tutmama özelliği ile birlikte antistatik kaplama sayesinde tozlanmaya karşı da direnç gösteriyor. UV filtreler, fotoğraflarda olumsuz etkiler yaratabilen UV (Ultra Violet / Morötesi) ışınları engelliyor. PL filtreler ise polarizasyon özelliği sayesinde ışık yansımalarını ortadan kaldırıyor ve kontrastı yükseltiyor.

İki tip koruyucu filtre de yeni ürünler arasında yerlerini alıyor. Bu filtrelerin görevi, optik performansı etkilemeksizin objektifin ön yüzeyini dış etkilere karşı korumak.     

Değiştirilebilir objektiflerin temel amacı farklı ortamlarda en yüksek performansı elde etmek. Bu filtreler sayesinde objektiflerinizin potansiyeli tam anlamıyla ortaya çıkacaktır.

Ek Özellikler

SIGMA WR PROTECTOR (Koruyucu, Su tutmaz, Antistatik)

SIGMA PROTECTOR (Koruyucu, Standart tip)

SIGMA WR UV (Koruyucu, UV kalkanı, Su tutmaz, Antistatik)

SIGMA WR CIRCULAR PL (Polarizasyonlu, Su tutmaz, Antistatik)

Teknik Veriler

BOYUTLAR (Çap)

İnce çerçeve: 46mm, 49mm, 52mm, 55mm, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm

Normal çerçeve: 86mm, 95mm, 105mm

Özellikler:

Protector (Koruyucu / SIGMA WR - SIGMA)

Protector filtreler, objektifin ön yüzeyini toz ve kire, ayrıca darbe ve çizilmelere karşı korur. Hiçbir renk değeri olmadığından fotoğraflarınızdaki renk doğruluğuınu etkilemez. Sürekli kullanıma uygundur.

UV (SIGMA WR)

UV filtresi, açık hava çekimlerinde oluşan ve gözle görülemeyen morötesi (UV) ışınlardan kaynaklanan mavi tonu engeller. Manzara, portre vb. dış çekimlerin geneli için geçerlidir. Ayrıca, renk değeri olmadığından fotoğraflarınızdaki renk doğruluğuınu etkilemez. Koruyucu filtre olarak sürekli kullanıma uygundur.

Circular PL (Dairesel Polarizasyon / SIGMA WR)

PL filtreler, su ve cam gibi parlak yüzeylerdeki yansımaları ortadan kaldırır. Manzara çekimlerinde gökyüzünü koyulaştırır, genel kontrastı artırır.

SIGMA objektifler için optimize edilmiş, optik kalite beklentisinin farkında olan bir tasarım.

Tasarımda, özellikle daha ince olan geniş tip filtreler kullanıldığında, köşe kararması ya da çevresel ışıkta düşüş olmaması gözetilmiştir.

Ultra  düşük yansıma.

SIGMA Süper Çok Katmanlı Kaplama teknolojisinin kullanılmasıyla filtrelerde yansıma ve parlama oluşmasının önüne geçilmiştir. Ayrıca siyah kenarlı cam kullanımı da iç yansımaları azaltmaktadır. Tüm dijital ve analog çekimlerde yüksek performans elde edilir.

Su ve yağ tutmayan özel kaplama (WR filtreler).

Yüzeyin kusursuz su ve yağ tutmama özelliği sayesinde, WR filtreler su damlacıklarını adeta iter. Parmak izi oluşmasına karşı dirençli olan yüzeyde bir iz kalsa bile kolaylıkla silinir.

Antistatik yüzey

Kusursuz antistatik yapısı sayesinde filtre yüzeyinde mikroskopik toz birikmesi görülmez. Tozlar sadece basit bir hava pompası ile temizlenebilir.

İnce çerçeveli geniş tip filtreler (46-82mm)

İnce çerçeve kullanılması sayesinde (86, 95 ve 105mm çap hariç) çok geniş açılı objektiflerde dahi köşe kararması oluşmasının önüne geçilmiştir. Tüm objektifler için idealdir. Ayrıca, çerçeveye yiv açılmış olduğundan filtrenin önüne objektif kapağı takılabilmektedir.  

Yeni koruma kutusu; taşıma ve uzun süreli saklama için ideal

Elastomer plastik kullanıldığından, filtre taşıma sırasında kutunun içinde hareket etmez. Kutu yarı saydam olduğundan içeriği açmadan görülebilir.

Örnek Fotoğraflar