sigma_s
Sports

150-600mm F5-6.3 DG DN OS

Özellikle aynasız fotoğraf makinesi gövdeleri için. FF (tam kare) gövdelerle uyumlu.

pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_lmt_horizontal
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_lmt_horizontal_nohood
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_lmt_horizontal_tele
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_lmt_horizontal2
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_lmt_vertical
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_coverlenscap_lc-747e
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_dust_sprashproof
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_tripodsocket_ts-121
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_img1-2
pphoto_150_600_5_63_dgdnos_s021_img2-2

Uzaklardaki sihirli sahneler artık sizin.

Özellikle aynasız fotoğraf makinesi gövdeleri için. FF (tam kare) gövdelerle uyumlu. 

Tüm zoom aralığı boyunca kesintisiz üstün optik performans 
Hızlı, yüksek doğrulukta AF, etkileyici işlevsellik
Ultra-tele çekimlerin zorlukları dikkate alınarak tasarlanmış benzersiz üretim kalitesi

 

* Ürünün görünüşünde ve teknik özelliklerinde duyurulmadan değişiklikler yapılabilir.

Ve karşınızda, SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports; güçlü bir ultra-tele zoom ve SIGMA Sports ailesinin aynasız kategorisindeki ilk üyesi.

Rahat taşınan ve son derece kullanışlı olan bu objektif, aynasız gövde kullanıcıları için vahşi yaşam, motor sporları ve diğer aksiyon içeren konuların çekimlerinde devrim yaratacak. 

150–600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports, SIGMA’nın Sports ailesindeki, tam kare aynasız gövdeler için tasarlanmış ilk üyesidir. Bu ürün çok yüksek düzeyde optik performans, işlevsellik ve en zorlu koşullarda ultra-tele açılarla çalışacak profesyonellerin gereksinim duyduğu benzersiz düzeydeki üretim kalitesini sunmaktadır. Görüntü kalitesi benzersiz ve çarpıcıdır. En yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf makinesi gövdelerinde bile ultra-keskin sonuçlar verecek olan çok yüksek performansa sahip merceklerin bir araya geldiği yeni bir tasarım kullanılmıştır. Tüm zoom aralığı boyunca bokeh estetiği de çok yüksektir; renk saçılması vb. optik bozulmalar bütünüyle kontrol altına alınmıştır. Ürün SIGMA 1.4× ve 2× L-Mount tele-dönüştürücülerle, AF özelliği 1200mm odak uzaklığına kadar işlevsel olacak şekilde kullanılabilir.

Çok yüksek doğruluğa sahip manyetik algılayıcı sayesinde hızlı ve hassas otomatik netleme ile birlikte, yaklaşık 4 stop* düşük örtücü avantajı sağlayan OS (Optical Stabilizer / Optik Sabitleyici) sistemi, bu objektifi en zorlu koşullara hızla uyum sağlayan, kayıpsız çekimler sunan bir ürün yapmaktadır. Dual Action Zoom (doğrusal ve dairesel çift hareketli zoom) sistemi, toz ve su sıçramasına karşı korumalı yapısı, kişiselleştirilebilir işlev düğmeleri sayesinde, fotoğraf ve video profesyonelleri akla gelebilecek tüm çekim koşullarına hızla ve kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Daha yakından görmeyi her zaman arzu ettiğiniz sahneleri artık bu ultra-tele objektifle, yüksek estetik ve doğrulukla yakalayabileceksiniz. SIGMA Sports ailesinin aynasız sistemler için geliştirilmiş ilk üyesi 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports, size işte bu benzersiz görsel deneyimi yaşatacaktır. 
* CIPA kriterlerine göre (600mm’de, tam boy 35mm algılayıcı ile ölçülmüştür.)

Daha fazlası

Temel Nitelikler

 

Tüm zoom aralığı boyunca kesintisiz üstün optik performans

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports, tüm zoom aralığı boyunca ve tüm diyafram değerlerinde üstün, profesyonel düzeyde çarpıcı optik performansa sahiptir. Optik tasarım teknolojisinde gelinen son noktanın tüm birikimi kullanılmıştır. Ürünün yapısında 15 grup halinde tam 25 mercek yer almaktadır. Bu merceklerin üretiminde farklı optik bozulmaların önüne geçilebilmesi amacıyla özel, yüksek performanslı cam türleri kullanılmıştır. Bu sayede, sadece -bu üründen özellikle beklenen- ultra-tele 600mm sınırında değil, tüm zoom aralığında berrak ve profesyonel düzeyde, çok yüksek keskinliğe sahip görüntüler elde edilmektedir. Tasarımda, netlik aralığının dışında kalan alanların görüntü kalitesi de dikkate alınmıştır. Bu sayede, uzun odaklı objektiflere özgü son derece çarpıcı, yüksek estetiğe sahip perspektif yığılması ve kaliteli bokeh elde edilmektedir. 
Optik ve mekanik tasarımda gerçekleşen gelişmelere ek olarak kapsamlı simülasyon destekli testler sayesinde iç yansıma ve parlamaların da önüne geçilmiştir. Bu sayede güçlü ters ışık koşullarında bile keskin, yüksek kontrastlı görüntüler elde edilebilmektedir. 
Objektifin geniş açılı 150mm sınırında, yakın netlik uzaklığı sadece 58 cm’dir! Ürünün L-Mount modeli için iki farklı tele-dönüştürücü mevcuttur ve bu sayede odak uzaklığı AF özelliğini kaybetmeden 1200mm’ye kadar artırılabilmektedir. Bu özellikler sayesinde, yeni ultra-tele zoom objektif, çok farklı gereksinimler ve çekim koşulları için vazgeçilmez bir ekipman olacak, yaratıcılığınıza kadraj özgürlüğünüze önemli katkılar sağlayacaktır.

 

Hızlı, yüksek doğrulukta AF, etkileyici işlevsellik

150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports, profesyonel düzeyde işlevsellik taşımakta, bu sayede Sports kategorisine dahil olmaktadır. Özellikle hızlı hareket eden, hızla değişen konuların uzaktan görüntülenmesi için tasarlanmıştır. 
Otomatik netleme sisteminde adımlı motor ile birlikte çok hassas bir manyetik algılayıcı kullanılmış olması sayesinde, özellikle hızlı hareket eden konuların takibinde önem kazanan çok hızlı, yüksek doğrulukta ve sessiz AF sağlamaktadır. Netleme merceğinin büyük hareketler yapmasının gerektiği ultra-tele objektiflerde bu özellik son derece etkileyicidir. OS (Optical Stabilizer / Optik Sabitleyici) sistemi de elde çekim yapılan düşük örtücü hızlarında yaklaşık 4 stop* avantaj sağlamaktadır. OS sisteminin çalışma biçimi OS anahtarı ve Kişiselleştirme Modu (Custom Mode) aracılığıyla alışkanlıklarınıza ve çekim koşullarına bağlı olarak değiştirilebilmektedir. Objektifin üzerinde, üç farklı mesafe aralığına ayarlanabilen, bu sayede AF performansını daha da hızlandıran bir Netlik Sınırlayıcı (Focus Limiter) anahtarı bulunmaktadır. Ürünün L-Mount modelinde, kullanıcılar SIGMA USB DOCK aracılığıyla netlik aralığını diledikleri gibi belirleyebilirler. Ayrıca, objektifin üzerinde üç adet programlanabilir AFL düğmesi yer almaktadır. Bu düğmelere kullanılan makine gövdesine göre farklı işlevler atanabilmektedir. Kısacası, tüm kritik özellikler çalışma tarzınıza ve değişen çekim koşullarına bağlı olarak kişselleştirilebilmekte ve kolaylıkla devreye girmektedir. 
Hızlı ve yüksek doğrulukta AF, 4 stop titreşim azaltma, çok sayıda kişiselleştirilebilir işlev ile, SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports sınırsız yaratıcılık olanakları sağlamaktadır. 
* CIPA kriterlerine göre (600mm’de, tam boy 35mm algılayıcı ile ölçülmüştür.)

Ultra-tele çekimlerin zorlukları dikkate alınarak tasarlanmış benzersiz üretim kalitesi

150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports, ait olduğu Sports ürün ailesinin gerektirdiği zor koşullara uygun, dayanıklı ve üstün gövde yapısı ile rahat, işlevsel kullanım özelliklerini bir arada taşımaktadır. Tasarımında, bir ultra-tele objektifin kullanımında karşılaşılabilecek tüm çekim koşulları ve kullanım modları dikkate alınmıştır. 
Toza ve su sıçramalarına karşı korumalı olan gövde, ürünün içine su damlalarının ve toz taneciklerinin girmesine izin vermez. Ön mercek yüzeyine uygulanmış olan özel bir kaplama, su ve yağ damlacıklarının tutunmasına engel olmakta, bu sayede en zorlu iklim ve ortam koşullarında bile çekimlerinizde kirlenme ihtimali en aza inmektedir.
Objektifin mekanik yapısında Dual Action Zoom (Çift Hareketli Zoom) özelliği yer alır. Bu özellik, zoom halkasını ileri iterek, kendinize doğru çekerek ya da kendi etrafında çevirerek kullanmanıza izin verir. Böylece ister çok hızlı, ister çok hassas biçimde kadraj oluşturmanız mümkün olur. Ek olarak, yeni geliştirilmiş Zoom Tork anahtarı ile zoom halkasının hareket direnci değiştirilebilmekte ve 150mm pozisyonunda kilitlenebilmektedir. Bu sayede daha hassas kullanım gerçekleşir ve düşey taşıma sırasında zoom kaymasının önüne geçilmiş olur. 
Gövdenin alt bölümünde magnezyumdan üretilmiş hafif ve dayanıklı bir üçayak pabucu yer almaktadır. Arca Swiss tipi üçayak kelepçeleri ile uyumlu olan bu parça istenirse farklı bir pabuçla değiştirilebilmekte ya da objektif bir tekayağa (monopod) bağlanabilmektedir.
Objektifin gövde parçalarında alüminyum veya TSC (Thermally Stable Composite / Isısal Kararlılığa Sahip Kompozit), en uygun oldukları noktalarda kullanılmıştır. TSC, alüminyum ile aynı genleşme ve sertlik özelliklerine sahip patentli bir polikarbonat hammaddedir. Bu sayede ürün farklı sıcaklıklarda aynı tutarlılıkta çalışır ve uzun ömürlü olur. Aynasız gövdeler için tasarlanması bir avantaj olmuştur ve Sports serisinin gerektirdiği zor koşullara dayanıklı olma özelliğinin yanı sıra, aynalı gövdeler için geliştirilmiş olan mevcut DG versiyonuna göre 760g daha hafif ve 26.6mm daha kısadır*.
* 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports / L-Mount ile 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports / SIGMA SA-mount karşılaştırılmıştır.

Ek Özellikler

 • Optik yapı: 15 grup halinde 25 mercek (4 adet FLD ve 2 adet SLD mercek)
 • OS (Optik Sabitleyici / Titreşim Azaltma) sistemi
 • Dahili mercek hareketiyle netleme sistemi
 • Yüksek hızlı AF uyumlu
 • Adımlı motor
 • Gövde üzerinden optik düzeltme uyumlu (Bu özellik yalnızca belli gövdelerde desteklenir. Mevcut düzeltmeler gövde modeline bağlı olarak değişebilir.) 
 • DMF ve AF+MF destekler
 • Süper Çok-katmanlı Kaplama
 • Su ve yağ damlacıkları tutmayan ön mercek yüzeyi
 • Netleme Modu anahtarı
 • Netlik Sınırlama anahtarı
 • OS anahtarı
 • Custom Mode (Kişiselleştirilmiş Mod) anahtarı
 • AFL düğmesi (3 düğme)
 • Zoom Tork anahtarı 
 • Üçayak bağlantı pabucu TS-121 
 • Parasoley (LH1034-01)
 • Toz ve su sıçramalarına karşı dirençli yapı
 • SIGMA TELE DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-1411 / TC-2011 ile uyumlu (Ayrıca satılır / L-Mount modeli için)
 • SIGMA USB DOCK UD-11 ile uyumlu (Ayrıca satılır / L-Mount modeli için)
 • SIGMA ÜÇAYAK PABUCU TS-81 (Değiştirilebilir üçayak kızağı tipi / Ayrıca satılır) 
 • Parlama ve iç yansımaların en aza indirildiği tasarım
 • Her bir ürünün kalite kontrolünden geçtiği, SIGMA’nın benzersiz MTF ölçüm sistemi onaylı
 • 9 bıçaklı, kavisli diyafram
 • Yüksek doğrulukta, dayanıklı pirinç bayonet halkası
 • “Made in Japan” çok yüksek kalitede işçilik 

SIGMA üretim kalitesi ve işçilik standartları hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: 

https://www.sigma-global.com/en/about/craftsmanship/

 

Teknik Veriler

Kesit lc_150_600_5_6-3_dg_dn_os_s021
Optik Yapı 15 grupta 25 mercek (4 FLD, 2 SLD)
Görüş Açısı 16.4° - 4.1°
Diyafram Bıçak Sayısı 9 (kavisli bıçak)
En küçük diyafram açıklığı F22-29
En yakın netlik uzaklığı 58-280cm
En fazla büyütme 1:2.9
Filtre çapı Ø95mm
Ağırlık 2100g (Üçayak bağlantı pabucu dahil) 
Boyut (ÇapxUzunluk) Ø109.4mm×263.6mm
Birlikte Gelen Aksesuarlar Çanta, parasoley, kılıf kapak, omuz askısı,arka kapak
İsteğe bağlı aksesuarlar

SIGMA USB DOCK UD-11

SIGMA WR SERAMIC PROTECTOR 95mm koruyucu filtre

SIGMA WR PROTECTOR 95mm koruyucu filtre

SIGMA PROTECTOR 95mm koruyucu filtre

SIGMA WR UV 95mm UV engelleyici filtre

SIGMA WR CIRCULAR PL 95mm polarizasyon filtresi

SIGMA TELE-DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-1411

SIGMA TELE-DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-2011

SIGMA ÜÇAYAK PABUCU TS-81

Örnek Fotoğraflar