Sinema Objektifleri

Cine Setler

Sinema profesyonelleri için, büyüyen bir aile.

6183_0801_edit160801

Büyük Bir Aile

Geniş odak uzaklığı aralığı

Geniş açıdan teleye kadar tüm kategorileri içeren bir aile. Bütün bir çalışmayı sadece SIGMA objektiflerle tamamlayabilirsiniz. 

Kamera uyumu

Sinematografik kamera üreticilerinin tümünden uyumluluk teyidi alınmıştır.

S35 ve full-frame uyumlu objektifler

High Speed Zoom serisi, tipik dijital sinema kameralarında kullanılan Super35 formatı ile, FF High Speed Prime ve FF Zoom serileri ise full-frame (tam kare) görüntü dairesi ile uyumludur.

Güçlü yüksek hızlı (geniş diyafram açıklığına sahip) objektif seti

FF Yüksek Hızlı Prime serisinde T1.5, Yüksek Hızlı Zoom serisinde ise T2 diyafram değeri tüm aralık boyunca korunmaktadır. Bu seçenek, sinema dünyasında yepyeni ifade olanakları sağlayacaktır.

Görüntü Kalitesi

Her ürün, tek tek kalite kontrolünden geçer. Sıradışı objektifler elde etmenin üç koşulu vardır: iyi tasarım, kusursuz üretim ve tüm standartlara ulaşıldığının denetlenmesi. SIGMA objektifler öncü tasarım konseptleri ve ileri üretim teknolojilerinin kullanılması ile ortaya çıkarlar. Ancak acımasızperformans değerlendirmeleri olmaksızın süreç tamamlanmış sayılmaz. SIGMA, kendi geliştirmiş olduğu A1 özgün keskinlik (MTF) ölçme sisteminde 46-megapiksel Foveon direkt görüntü algılayıcıları kullanmaktadır. Bu sayede, geçmişte algılanamayan yüksek frekanslı çok ince ayrıntılar da kalite kontrolü kapsamına girmiştir. Her bir objektif fabrikayı terk etmeden önce kontrol edilir. Ultra-yüksek çözünürlüğe sahip algılayıcılar sayesinde yüksek çekim performansı elde edilir.

Parlama ve yansımalar en aza indirildi

Parlama ve yansımaların en aza indirilmesi, ters ışık koşullarında kontrastın yüksek elde edilmesi için, tasarım aşamasından itibaren bilgisayar tabanlı ışın takibi (computer-based ray tracing) kullanılmıştır. Prototip aşamalarının her birinde ayrıca testler yapılarak parlamaların nedeni belirlenmiş, değerlendirilmiş ve önüne geçilmiştir.

Keskinlik ile birlikte çarpıcı bokeh etkisi

Durağan görüntü (fotoğraf) dünyasının yüksek beklentilerine yanıt verebilmek üzere SIGMA farklı optik sorunlara kesin çözümler getirmiştir. Bu çabaların sonucunda elde edilen kalite artışı şimdi sinema objektiflerinde de kullanıma sunulmuştuır.   

Tüm seride standart renk düzeltmesi

Objektiflerin tümü SIGMA CCI standardına uygun olarak tasarlanmıştır. Kurgularda renk dengesi işlemi son derece kolay, tutarlı ve hızlıdır.

6K-8K düzeyinde çözünürlük

Serideki tüm ürünlerde, durağan görüntü uygulamalarında 50 megapikselin üzerinde çözünürlük sağlayan aynı optik sistem kullanılmıştır. Bu yüzden tüm objektifler daha yüksek çözünürlük için hazırdır ve chroma key uygulamaları için de idealdir.

Yapısal Özellikler

Hafif ve küçük boyutlu

Durağan görüntülü kamera objektiflerinin üretimi için SIGMA tarafından geliştirilen yüksek doğruluğa ve yüksek verimliliğe sahip toplu üretim teknolojileri, sinema objektiflerinin üretiminde de kullanılmış, bu sayede çok hafif ve küçük boyutlu ürünler gerçek olmuştur. Sinematografi uygulamaları için temel gerekliliklerin tümü sağlanırken ağırlık ve boyut minimumda tutulmuş, tüm özellikler uzun süreli kullanım gözetilerek optimize edilmiştir. Sonuç, performans ve kompakt yapının en üst düzeydeki buluşmasıdır.

Toz ve yağmur geçirmeyen yapı

Serideki tüm objektiflere, SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM|Sports'da kullanılan toz ve yağmur geçirmezlik özelliği uygulanmıştır. Tüm halkalar ve kamera bağlantıları, özel olarak toz ve su geçirmeyecek şekilde conta ile takviye edildiğinden, ürünler ağır koşullarda kullanım için hazırdır. Tüm objektiflerin sıradışı güçlü yapısı sayesinde kullanıcı çekimine odaklanabilmekte, servis ve bakım külfetini büyük ölçüde unutabilmektedir.

100% metal gövde

Gövde, uzun süreli ağır profesyonel kullanıma uygun biçimde tümüyle metalden üretilmiştir.

Daha kolay görüş için fosforlu boya

Objektifi tanımlayan veriler, taksimatlar ve objektif değiştirme işaretlerinin tümü fosforlu boya ile boyanmıştır. Bu sayede karanlıkta kullanım ve değiştirme işlemi kolaylaşmıştır.

Uzun süreli kullanım için lazerle işlenmiş bilgiler

Halkaların üzerindeki bilgiler, uzun süreli kullanımda silinmemeleri için lazer ile işlenmiştir. Ayrıca, halkaların üzerine boya kaldırma ve silinme  korkusu olmadan bant yapıştırılabilir.

Ön bölüm

82mm filtre çapı* 

Filtre çapı standardı 82mm'dir. Bu sayede kullanıcı aynı ND filtreyi farklı objektiflerde kullanabilir.
*Bazı modeller 82mm filtreler ile uyumlu değildir.

95mm ön dış çap

Sahadaki diğer sinema objektifleri gibi ön dış çap 95mm'dir ve bu sayede matte box gölelikler ile uyum sağlanmıştır. Aynı kategorideki diğer objektiflere kıyasla SIGMA sinema objektifleri daha hafif ve daha küçük boyutludur.

Halkalar

Halkaların üzerindeki dişlilerin konumları standardize edilmiştir. Böylece objektif değiştirirken netlik takibi, motor ünitesi ya da diğer aksesuarlar için yeniden ayarlama yapmak gerekmez.

0.8M dişli aralığı 

Tüm objektiflerin dişli aralığı değeri 0.8M'dir. Sinema objektiflerinde bu değer standart olduğundan, mevcut aksesuarlar ile uyum tamdır.

Sessiz halka stoperleri

Tüm halkalarda, özel bir malzemeden yapılmış olan stoper kullanılmıştır. Bu sayede sessiz kullanım mümkün olur. Turun sonuna ulaşıldığında net bir duruş hissedilirken, metalik çarpma sesi oluşmaz. Böylece sessiz ortamlarda rahatlıkla çekim yapılabilir.

180° hareketli netlik halkası

Netlik halkasının 180° dönüş aralığı, fotoğrafçılık için kullanılan objektiflere kıyasla iki kattan daha fazladır. Bu sayede son derece hassas bir şekilde netlik takibi yapılır. SIGMA, sinema objektiflerinde kullanılan kam mekanizmasını da geliştirerek özellikle uzak mesafe netliğinin daha hasssas bir şekilde yapılmasını sağlamıştır.

160° hareketli zoom halkası

Zoom halkasının 160° dönüş aralığı, fotoğrafçılık için kullanılan objektiflere kıyasla iki kattan daha fazladır. Böylece çok hassas bir şekilde zoom yapılabilir.

İsteğe bağlı manuel diyafram kontrolü

İsteğe bağlı manuel diyafram kontrolü sayesinde diyafram halkası kesintisiz (kliksiz) ve yumuşak bir dönüşle kullanılır. Sinema objektiflerinde standart olan T-stop göstergesi yüksek doğrulukta pozlamayı kolaylaştırır. Diğer üst düzey sinema objektifleri gibi SIGMA CINE objektiflerde de diyafram halkasının dönüş açısı 60°'dir.

Lineer diyafram halkası

Lineer diyafram halkası, kullanıcıya her T-stop için aynı dönüş açısını sağlar. Böylece direkt ve sezgisel kullanım mümkün olur.

Gövde uyumu

Bayonet dönüştürme hizmeti

Objektiflerin profesyoneller için önemli bir yatırım kalemi olduğunu dikkate alan SIGMA, daha önce fotoğrafçılara başarıyla sağladığı bayonet dönüştürme hizmetini sinema objektifleri için de sunmaktadır. Bu sayede, kullanıcıların objektifleri EF ve E-mount arasında değiştirilebilmektedir (ücret karşılığında). Kamera sistemi değiştiğinde sadece bayonet değişimi ile, aynı SIGMA yüksek performanslı objektifleri kullanmaya devam etmek mümkün olur.

PL, EF ve E*

Arri standardı olan PL, yaygın olarak kullanılan Canon EF ve Sony FS serisinde kullanılan Sony E-mount, tüm seride mevcut bayonet tipleridir. Objektifler uygun bağlantıya sahip DSLR fotoğraf makinelerinde de fotoğraf veya video çekimi için kullanılabilir.
*24-35mm T2.2 FF objektifin PL uyumlu modeli yoktur.

Gövde ile elektronik iletişim

Elektronik kontaklara sahip bayonet sayesinde, objektif ile gövde iletişim halindedir ve önemli veriler (odak uzaklığı, çekim mesafesi, diyafram değeri vb.) gövdeye iletilir.

Geliştirilmiş EF bağlantı*

Stoper pimi yuvası ayrı bir parça ile güçlendirilmiştir. Bu sayede zamanla gevşemenin önüne geçilmiştir ve uzun süreli kullanım mümkün olur.

*Yalnızca Canon EF uyumlu modeller

Aksesuarlar

Destek ayağı

Tüm objektiflerle standart aksesuar olarak gelen destek ayağı, kamera gövdesi üzerindeki yükü azaltırken stabilizasyon da sağlar. Parçanın yüksekliği diğer aksesuarlarla uyum sağlayacak şekilde hesaplanmıştır. Objektiflerin küçük boyutlu olmasına karşın, sağlam gövdeleri üzerinde kullanıcıya daha fazla seçenek sunmak üzere iki farklı noktada ayak bağlamak için vida delikleri bulunmaktadır.

Cine-stili ön kapak

Tüm objektifler klasik cine-stili ön kapakla gelmektedir.

Performans artırıcı ek aksesuarlar

USB DOCK sayesinde kullanıcı, ürünü bilgisayara bağlayarak bellenim güncellemesi yapabilmekte, MOUNT CONVERTER (BAYONET DÖNÜŞTÜRÜCÜ) MC-11 aracılığıyla ise SIGMA'nın Canon EF uyumlu yüksek performanslı objektifleri Sony E-mount camera gövdelerine takılabilmektedir.

Bunlar ve diğer aksesuarlar ile yeni sinema objektiflerimiz daha verimli kullanım seçenekleri sunmaktadır.

 

Temel Nitelikler

Ek Özellikler

Teknik Veriler

Örnek Fotoğraflar