sigma_s
Sports

150-600mm F5-6.3 DG OS HSM

Yüksek performans ve olağanüstü kalite. Yüksek beklentileri olan ve hayal ettiğinden azına razı olmayan fotoğrafçılar için üst düzey hiper-tele zoom objektif.

SIGMA, Sports ürün grubunun güçlü üyesi, geniş aralığa sahip hiper-tele zoom objektifi sunmaktan mutluluk duyar.

Yüksek performans ve olağanüstü kalite. Yüksek beklentileri olan ve hayal ettiğinden azına razı olmayan fotoğrafçılar için üst düzey hiper-tele zoom objektif.

 1. Sports ürün grubumuzun ortak özelliği gereği, en yüksek düzeyde optik performans.

2. Dayanıklılığı artırılmış üst düzey profesyonel ürün.

3. Aksiyon yakalamaya yönelik tasarım sayesinde, hayal ettiğinden azına razı olmayan fotoğrafçıları kesinlile tatmin edecek bir objektif.

4. Daha kolay kullanım ya da özel ihtiyaçlar nedeniyle kişiye özel ayarlanabiilme.

5. Yeni nesil SIGMA telekonvertörler ile uyumlu.

6. SGV konsepti ile tasarlanan yeni ürün grupları, görüntü kalitesinde yeni standartlar oluşturuyor.

* Ürünün görünüşünde ve teknik özelliklerinde duyurulmadan değişiklikler yapılabilir.

Tüm yüksek beklentiler karşılanıyor. Taşınabilir, dayanıklı ve çok yüksek standartta. Benzerleri arasında bir şaheser.

Toza ve su sıçramalarına karşı dayanıklı, tüm odak noktalarında zoom kilidi, kolay kumanda edilen manuel netlik anahtarı, geliştirilmiş otomatik netleme, 600 mm'ye ulaşan tele, yüksek optik performans ve minimum renk saçılması, kullanımı başlı başına bir zevk haline getiren üretim kalitesi. Teleobjektifler genellikle zorlu koşullarında kullanıldığından, bu modelde tüm performans artırıcı nitelik ve özellikler üst düzeyde bir araya getirilmiş, aksiyon yakalama potansiyeli ve yüksek görüntü kalitesi öne çıkarılmıştır. Taşınabilirlik ve dayanıklılık ise yine üst düzeydedir. Sports ürün grubumuzdaki tüm objektifler gibi bu hiper-tele zoom objektif de olağanüstü görüntü keskinliğine ve berraklığına sahiptir. Esnek kullanım özellikleri sayesinde daha farklı koşullarda ve farklı konuların görüntülenmesinde kullanılabilirken, yüksek optik performansı fotoğrafçıların ifade gücünü kesinlikle artıracaktır.  

Daha fazlası

Temel Nitelikler

1. Sports ürün grubunun temsil ettiği çok yüksek optik performans.

Mükemmel optik cam merceklerin kullanımı sayesinde renk saçılması en aza indirilmiş, kendi kategorisinde bir kalite standardı oluşturmuştur.

Bu objektifin yapısında geçirgenlik ve kırılma özellikleri fluorit cama eşit olan 2 adet FLD ve 3 adet SLD (Special Low Dispersion / Özel Düşük Saçılımlı) cam mercek yer aldığından renk saçılması olabilecek en düşük düzeye düşürülmüştür. Özellikle 600 mm'ye yakın değerlerde diyafram kısıldığında belirebilecek renk dağılmaları, FLD mercekler dahil özel tasarım sayesinde ortadan kaldırılmıştır.

* FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan "artık saçılım" ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir.

2. Dayanıklılığı artırılmış üst düzey profesyonel ürün.

Toza ve su sıçramalarına karşı dayanıklı tasarım.

Bu ürün, zorlu koşullarla başedebilmesi için toza ve su sıçramasına karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Yağmur gibi olumsuz ortam koşullarında çalışmak durumunda olan profesyonel fotoğrafçıların yüksek beklentileri böylece karşılanmış olur.

Herhangi bir odak uzaklığı değerinde kilitlenebilen zoom halkası.

Yeni zoom kilidi, zoom halkasının herhangi bir odak uzaklığı değerinde kilitlenebilmesine izin verir. Böylece objektifin yukarı ya da aşağı doğru eğiminde istikrarlı çerçeveleme elde edilir. Uzun pozlamalar için de yararlıdır.

Su ve yağ tutmayan özel kaplama ile olumsuz koşullarda endişesiz çekimler

Ön ve arka merceklerin dışarı bakan yüzeylerinde su ve yağ tutmayan özel bir kaplama kullanılmıştır. Böylece, en olumsuz koşullarda bile bakım ve temizlik çok kolaydır. Damlacık ve lekeler kolaylıkla silinir.

İki farklı manuel netlik seçeneği.

AF ve MF seçeneklerine ek olarak MO (Manual Override / Geçici Manuel) seçeneği eklenmiştir. Bu konumda, netlik halkasının hareket ettirilmesi ile, gövde üzerinde AF seçildiği halde geçici olarak manuel netlik yapılabilir. İsteğe bağlı SIGMA USB DOCK kullanılarak manuel netliğe geçişteki eşik duyarlık değeri değiştirilebilir.

Üçayak bileziğinde yeni tasarım.

600 mm'ye kadar çıkabilen böyle bir hiper-zoom büyük olasılıkla tekayak (monopod) veya üçayak üzerinde kullanılacaktır. Üçayak bileziğinin yeterince geniş ve güçlü olması sağlanırken, 90° dönüşlerde tıklayan duraklar oluşturulmuştur. Böylece yatay - dikey çerçeveleme geçişleri  kolaylaşır. Birlikte gelen omuz askısının kullanılması ile, taşıma sırasında gövde bağlantısına aşırı yük binmesinin önüne geçilir.

* Bilezik gövdeden ayrılamaz.    

Hızlı zoom-in / zoom-out

Objektifin ön ucunda, değişen çekim koşullarında tutma şekli değiştirilmeden kolaylıkla zoom yapılmasına olanak tanıyan bir tasarım kullanılmıştır. Böylece görüş açısı çok kısa sürede değiştirilebilir.

3. Aksiyon yakalamaya yönelik tasarım sayesinde, hayal ettiğinden azına razı olmayan fotoğrafçıları kesinlile tatmin edecek bir objektif.

Yatay ve dikey pan sırasında sarsıntıya karşı mükemmel dengeleme.

OS sistemine bir ivmeölçer (accelerometer) eklenerek çok yüksek doğrulukta çalışması sağlanmıştır. OS Mod 1, genel amaçlıdır. Mod 2 ise pan tekniğinin kullanıldığı, otomobil yarışı vb. konuların çekiminde etkilidir. İvmeölçer, objektifin yatay ve dikey akslardan hangisinde hareket ettiğini algılayarak OS sisteminin hareket netsizliğini çok daha etkili bir biçimde azaltmasını sağlar.

* Bu objektif, Nikon F6 ve Canon EOS-1V dışındaki analog SLR gövdeler ile kullanılamaz.

Daha sessiz, daha hızlı AF

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve önceki modellere kıyasla kesintisiz AF (AF-C) yaklaşık %5 daha hızlı çalışır.

SIGMA USB DOCK ile kişiselleştirme olanağı

Objektif yazılımının (bellenim) güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, manuel netlik kıstaslarının değiştirilmesi, izin verilen netlik aralığı ve netlik halkasının hareket ettirilmesi ile manuel netliğe geçiş süresi gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir. Kişiselleştirme ayarları arasında AF hızı ve OS operasyon modu (dinamik izleme, standart ve orta düzey dinamik izleme) de bulunmaktadır.

Yeni nesil tele-konvertörler ile uyumlu.

F8'e kadar etkili AFBu objektif, 2014 yılı içinde pazara sunulacak olan isteğe bağlı yeni nesil tele-konvertörler ile birlikte kullanılabilir. Objektife SIGMA TELE CONVERTER TC-1401 veya SIGMA TELE CONVERTER TC-2001 eklendiğinde ortaya MF 210-840mm F7-9 veya MF 300-1200 F10-12.6 hiper-tele zoom objektif çıkar.  Ayrıca uyumlu gövdelerde TC-1401, F:8 diyafram değerinde otomatik netlik yapabilmektedir.

* Kontrastı düşük ya da yeterince aydınlanmayan konuların çekiminde AF farklı noktalara netlik yapabilir.

Yeni SGV konsept ürün ailemizdeki objektifler görüntü kalitesi standartlarını tümden değiştiriyor.

 

Ek Özellikler

SPORTS

Üst düzey optik performans ve ifade gücü.

Fotoğrafçıların hayal ettikleri kareleri eksiksiz olarak elde etmelerini sağlayan yüksek aksiyon yakalama performansı. SIGMA tüm ürünlerini üç ürün grubunda toplamaktadır: Contemporary, Art ve  Sports. Sports grubunun öne çıkan özelliği, üst düzey optik performans ve ifade gücü ile birlikte, fotoğrafçıların hayal ettikleri kareleri eksiksiz olarak elde etmelerini sağlayan yüksek aksiyon yakalama performansıdır. Bu gruptaki objektifler ile çok uzak mesafelerdeki hızlı hareket eden konular dahi başarıyla görüntülenebilir. Ayrıca, bu ürünler fotoğrafçıların zorlu koşullar ve farklı senaryolar ile başa çıkabilmesini sağlayabilecek ek özellikler ile donatılmıştır. Spor fotoğrafçılığının yanı sıra kuş, vahşi yaşam, hava fotoğrafçılığı, motor sporları ve portre çekimleri için de idealdir. Sports ürün grubunun önemli bir özelliği, yeni nesil ürünlerimiz için geliştirilmiş olan yazılım sayesinde, kullanıcının gereksinimlerine göre kişiselleştirme seçeneklerinin zenginliğidir.

SIGMA GLOBAL VISION

SIGMA Global Vision başlığı altında tüm ürünlerimiz baştan tasarlanarak yenilenmekte ve aşağıdaki ortak özelliklerle yüksek beklentiler için sunulmaktadır.

● SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile kalite kontrolu  

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün "A1" MTF" (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.

*A1: Aizu 1

● En yüksek düzeyde üretim kalitesi için “Made in Japan”

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.

● Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir.

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için irtibata geçin.

● Pirinç bayonet

Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

● İç parlama ve yansımalar önlendi

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir.

● Kavisli diyafram

Objektifin 9 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi oluşturur.

Teknik Veriler

Kesit  
Optik Yapı 16 grupta 24 mercek
Görüş Açısı 16.4° - 4.1°
Diyafram Bıçak Sayısı 9 (kavisli bıçak)
En küçük diyafram açıklığı F22
En yakın netlik uzaklığı 260cm
En fazla büyütme 1:5
Filtre çapı Ø105mm
Ağırlık 2860g
Boyut (ÇapxUzunluk) Ø121mm×290.2mm
Birlikte Gelen Aksesuarlar Çanta, parasoley, kılıf kapak, omuz askısı,arka kapak
İsteğe bağlı aksesuarlar

SIGMA USB DOCK UD-01

SIGMA BAYONET ADAPTÖRÜ MC-11 (Sony E-mount için)

SIGMA BAYONET ADAPTÖRÜ MC-21 (L-mount için)

SIGMA WR SERAMIC PROTECTOR 105mm koruyucu filtre

SIGMA WR PROTECTOR 105mm koruyucu filtre

SIGMA PROTECTOR 105mm koruyucu filtre

SIGMA WR UV 105mm UV engelleyici filtre

SIGMA WR CIRCULAR PL 105mm polarizasyon filtresi

SIGMA TELE-DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-1401

SIGMA TELE-DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-2001

SIGMA ÜÇAYAK PABUCU TS-81

Örnek Fotoğraflar