sigma_c
Contemporary

18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM

Olağanüstü geniş zoom aralığına ve makro özelliğine sahip genel amaçlı standart zoom objektif.

pphoto_18_300_35_63_c014_s_02
pphoto_18_300_35_63_c014_s_01
pphoto_18_300_35_63_c014_s_04
pphoto_18_300_35_63_c014_s_05
pphoto_18_300_35_63_c014_s_06
18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM Contemporary

Contemporary ürün grubunda olağanüstü geniş zoom aralığına ve makro özelliğine sahip genel amaçlı standart zoom objektif. 

16.6x çok geniş zoom aralığı, optik performansı öne çıkaran tam 4 adet FLO cam mercek.

Yapısında 4 adet FLO, 1 adet  SLD cam mercek olduğundan renk saçılması en aza indirilmiştir. Özellikle zoom aralığının tele ucuna yaklaşıldığında keskinlik farkı belirginleşir. 

Yeni geliştirilen OS (Optik Sabitleyici) sayesinde daha iyi sarsıntı azaltma.

Özellikle bu objektif için geliştirilmiş ilave yakın çekim merceği (ayrı satılır) sayesinde optik performansta herhangi bir düşüş olmaksızın 1:2 büyütme oranı ve makro çekimlerde zoom rahatlığı.

SGV (Sigma Global Vision) konsepti ile üretilen ürünlerimizin temsil ettiği yepyeni bir kalite standardı.

Dayanıklılığı artırılmış üst düzey profesyonel ürün.

Birlikte gelen aksesuar: Parasoley (LH780-07)

Bayonet seçenekleri: Nikon F, Canon EF

* Ürünün görünüşünde ve teknik özelliklerinde duyurulmadan değişiklikler yapılabilir.

Birinci sırada görüntü kalitesi. SIGMA'dan genel amaçlı objektifi.

Görüntü kalitesi ile hafiflik ve esnekliğin bir arada mümkün olmadığına kim karar veriyor? Genel kanıya göre bir objektifin optik performansı ile biçimi, birbirinin aleyhine çalışan iki özelliktir ve birinin diğerine tercih edilmesi gerekir. Çok geniş aralığa sahip bir zoom objektifin ise olabildiğince küçük boyutlu, çok farklı koşullarda kullanılacağı için ek özelliklerle donatılmış ve kullanımının kolay olması beklenir. SIGMA'da bizler ise görüntü kalitesinin birinci sırada önem taşıdığını düşünmekten vazgeçmiyoruz. Olabildiğince az yükle seyahat ederken, bir zoom objektifin geniş aralığa sahip olması tercih edilir. Özellikle aniden bir tele objektif gerektiğinde, objektif değiştirmek için yeterli süre olmayabilir. Amacımız, kullanıcıyı geniş aralığa sahip bir zoom objektifin esnekliği ile tatmin ederken,optik performansı da en yüksek düzeyde tutmaktır. Bu nedenle, yeni tasarımı oluştururken, işlevler, keskinlik ve boyut gibi tüm kıstasların ideal noktalarda olmasına gayret ettik. Zorlu yolculuğumuzun meyvesi ise bu objektif oldu. İster ilk kez değiştirilebilir objektif kullanıyor olun, ister daha geniş kullanım olanakları sunan yüksek performanslı bir objektife terfi etmiş olun, bu ürün sizi tatmin edecektir. Çok geniş aralığa sahip bir standart zoom objektif olmakla kalmayıp, SIGMA'nın yeni nesil ürünlerinin tümü gibi kendi konsepti içinde mükemmel görüntü kalitesi için en yüksek standarda sahip olan bu ürün ile fotoğrafçılığınızda fark yaratın.

Daha fazlası

Temel Nitelikler

1. Yapısında 4 adet FLD ve 1 adet SLD cam mercek yer aldığından renk saçılması en aza indirgenmiştir. Özellikle zoom aralığının tele değerlerine yaklaşıldıkça fark belirginleşir.

  • Deneyimli kullanıcıların beklediği mükemmel optik performans.

Bu objektifin yapısında, geçirgenlik ve kırılma özellikleri fluorit cama eşit olan 4 adet FLD ("F" Low Dispersion / "F" Düşük Saçılımlı) cam mercek kullanılmıştır. Böylece özellikle tele aralığında renk saçılması en aza inmekte, yüksek renk doğruluğuna sahip berrak görüntüler elde edilmektedir.

* FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan "artık saçılım" ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir.

  • Objektif teknolojisindeki tüm birikim tek bir üründe. Sonuç: üstün görüntü kalitesi.

Tüm zoom aralığı boyunca farklı değerler için en uygun olan optik cam mercekler seçilmiş ve bir araya getirilmiştir. Geniş açıdan teleye ve makro uygulamalarında bu sayede aynı yüksek düzeyde görüntü kalitesi elde edilir. Özellikle geniş açı ucunda geometrik distorsiyon en aza indirilmiş, merkezden köşelere kadar yüksek ifade potansiyeli korunmuştur.

2. Yeni OS sistemi

  • Yenilenen OS (Optik sabitleme) sistemi ile sarsıtıya karşı çok daha iyi denge.

Sistem yapısı ve bellenim (firmware) yenilenerek, hareket netsizliğine karşı tekafi, tam 3.5 stop değerine kadar çıkarılmıştır.

* CIPA standartlarına göre, tele aralığında ve APS-C sensör ile test edilmiştir.

OS sistemine bir ivmeölçer (accelerometer) eklenerek çok yüksek doğrulukta çalışması sağlanmıştır. OS Mod 1, genel amaçlıdır. Mod 2 ise pan tekniğinin kullanıldığı, otomobil yarışı vb. konuların çekiminde etkilidir. İvmeölçer, objektifin yatay ve dikey akslardan hangisinde hareket ettiğini algılayarak OS sisteminin hareket netsizliğini çok daha etkili bir biçimde azaltmasını sağlar.az.

  • Daha sessiz, daha hızlı AF

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve önceki modellere kıyasla kesintisiz AF (AF-C) yaklaşık %5 daha hızlı çalışır.

  • SIGMA USB DOCK ile kişiselleştirme olanağı

Objektif yazılımının (bellenim) güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, manuel netlik kıstaslarının değiştirilmesi, izin verilen netlik aralığı ve netlik halkasının hareket ettirilmesi ile manuel netliğe geçiş süresi gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir. Kişiselleştirme ayarları arasında AF hızı ve OS operasyon modu (dinamik izleme, standart ve orta düzey dinamik izleme) de bulunmaktadır.

3. Yeni nesil tele-konvertörler ile uyumlu.

  • F8'e kadar etkili AF

Bu objektif, SIGMA'nın yeni nesil tele-konvertörleri ile birlikte kullanılabilir. Objektife SIGMA TELE CONVERTER TC-1401 veya SIGMA TELE CONVERTER TC-2001 eklendiğinde ortaya MF 210-840mm F7-9 veya MF 300-1200 F10-12.6 hiper-tele zoom objektif çıkar.

Ayrıca uyumlu gövdelerde TC-1401, F:8 diyafram değerinde otomatik netlik yapabilmektedir.

* Kontrastı düşük ya da yeterince aydınlanmayan konuların çekiminde AF farklı noktalara netlik yapabilir.

Ek Özellikler

Yeni SGV konsept ürün ailemizdeki objektifler görüntü kalitesi standartlarını tümden değiştiriyor.

SIGMA tüm ürünlerini üç ürün grubunda toplamaktadır: Contemporary, Art ve Sports. Sports grubunun öne çıkan özelliği, üst düzey optik performans ve ifade gücü ile birlikte, fotoğrafçıların hayal ettikleri kareleri eksiksiz olarak elde etmelerini sağlayan yüksek aksiyon yakalama performansıdır. Bu gruptaki objektifler ile çok uzak mesafelerdeki hızlı hareket eden konular dahi başarıyla görüntülenebilir. Ayrıca, bu ürünler fotoğrafçıların zorlu koşullar ve farklı senaryolar ile başa çıkabilmesini sağlayabilecek ek özellikler ile donatılmıştır. Spor fotoğrafçılığının yanı sıra kuş, vahşi yaşam, hava fotoğrafçılığı, motor sporları ve portre çekimleri için de idealdir. Sports ürün grubunun önemli bir özelliği, yeni nesil ürünlerimiz için geliştirilmiş olan yazılım sayesinde, kullanıcının gereksinimlerine göre kişiselleştirme seçeneklerinin zenginliğidir.    

SIGMA GLOBAL VISION

SIGMA Global Vision başlığı altında tüm ürünlerimiz baştan tasarlanarak yenilenmekte ve aşağıdaki ortak özelliklerle yüksek beklentiler için sunulmaktadır.

● SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile kalite kontrolu  

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün "A1" MTF" (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.

*A1: Aizu 1

● En yüksek düzeyde üretim kalitesi için “Made in Japan”

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.

● Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir.

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için irtibata geçin.

● Pirinç bayonet

Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

● İç parlama ve yansımalar önlendi

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir.

● Kavisli diyafram

Objektifin 9 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi oluşturur.

Teknik Veriler

Objektif yapısı: 17 mercek, 13 grup

En kısık diyafram değeri: F22

Filtre çapı: Ø72mm

Görüş açısı (35mm): 76.5° - 5.4°

Minimum netlik uzaklığı: 39cm.

Boyutlar (Çap x uzunluk): 79mm x 101.5mm

Diyafram bıçak sayısı: 7 (kavisli diyafram)

Maksimum büyütme oranı: 1:3

Ağırlık: 585g

[Aksesuarlar]

Parasoley (birlikte gelir)

Standart ön kapak (birlikte gelir) 

Arka kapak (birlikte gelir)

SIGMA TELECONVERTER TC-1401

SIGMA TELECONVERTER TC-2001

SIGMA USB DOCK 

SIGMA WR UV Filtre 72mm

SIGMA PROTECTOR (Koruyucu) Filtre 72mm

SIGMA WR PROTECTOR (Koruyucu) Filtre 72mm

SIGMA WR CIRCULAR PL Polarizasyon filtresi 72mm

 

 

Örnek Fotoğraflar