sigma_c
Contemporary

24mm F2 DG DN

Yeni 24mm F2 DG DN | Contemporary, şaşırtıcı derecede küçük ve tümüyle metal bir gövdede, köşeden köşeye benzersiz keskinlik sağlıyor. Bu çok etkileyici geniş açılı I serisi asal objektif, L-Mount ve Sony E-mount gövde sistemleri ile uyumlu.

01_pphoto_24_2_dg_dn_c021_lmt_horizontal

Büyük resmi görün.

Yeni 24mm F2 DG DN | Contemporary, şaşırtıcı derecede küçük ve tümüyle metal bir gövdede, köşeden köşeye benzersiz keskinlik sağlıyor. Bu çok etkileyici geniş açılı I serisi asal objektif, L-Mount ve Sony E-mount gövde sistemleri ile uyumlu.

24mm F2 DG DN | Contemporary üst düzey kompakt asal objektif, SIGMA’nın üyeleri gidere artan I serisine eklendi. Mevcut 4 objektif ve yeni 90mm F2.8 ile birlikte, üstün optik performans, F2 değerinde geniş diyafram açıklığı, tümüyle metalden üretilmiş gövde ve manuel diyafram halkası ile geliyor. Günümüzde yaygınlaşan modern aynasız gövdeler için sıfır noktasından tasarlanan bu ürün, küçük boyutlu tam kare gövdelerde denge sağlıyor ve bu gövdelerin çok yüksek çözünürlüğünü destekleyecek sıradışı keskinlik sağlıyor.

Ürünün ileri teknoloji eseri optik tasarımı sayesinde görüntünün merkezinden köşelere dek keskin, yüksek kontrasta sahip ayrıntılar elde ediliyor. F2 değerindeki geniş diyafram açıklığı ve geniş görüş açısı sayesinde, gece gökyüzü, etkinlik ve iç mekan çekimleri için ideal bir seçim. Küçük boyutu sayesinde kolaylıkla ve zahmetsizce taşınabiliyor ve bu sayede asla yanınızdan ayırmanız gerekmiyor. Diğer tüm SIGMA I serisi objektifler gibi tümüyle metal yüksek kaliteli gövdesi sayesinde, bu objaktife sahip olmak ve onu kullanmak, başlıbaşına bir keyif.

Bu yeni tam kare 24mm F2 asal objektif, keskin, geniş diyafram açıklığına sahip, dayanıklı ancak hantal olmayan bir geniş açılı objektife ihtiyaç duyan fotoğrafçılar için tasarlandı. Ürün, L-Mount ve Sony E-mount gövde sistemleri ile uyumludur.

I serisi|Aynasız gövde kullanıcıları için üst düzey kompakt asal objektifler

SIGMA I serisi, aynasız gövde kullanıcılarına hem kullanım deneyimi hem de ortaya çıkan etkileyici sonuçlar anlamında   yeni ve çok daha üstün bir seçenek oluşturan, tam kare uyumlu objektiflerden oluşmaktadır.

Aynasız gövdelerin en önemli avantajlarından biri küçük boyutlu olmalarıdır. Bu yeni 24mm optik de performanstan taviz vermeden, kompakt sistemlere kusursuz bir dengeyle uyum sağlayacak biçimde tasarlandı. Geçmişte daha yaygın olan DSLR sistemlerde mümkün olmayan bu kombinasyon, yani üstün optik kalite ile sıradışı küçük boyutun bir araya gelmesi, gelecek nesillerdeki fotoğrafçılara yepyeni olasılıklar sunacaktır.

Bunun yanı sıra SIGMA, günümüzde fotoğraf çekmek için sunulan, akıllı telefonlar dahil olmak üzere inanılmaz miktardaki seçenekler arasında, insanların kendilerine fotoğraf makinesi ve objektif seçerken yalnızca “resim çekmenin” ötesinde bir arayış içinde olduklarını da unutmamaktadır.

SIGMA 1961 yılında kurulmasından bu yana ürün geliştirme ve işleme teknolojilerindeki kusursuzluk arayışını aralıksız sürdürerek eşsiz bir birikime sahip olmuş, 2012 yılında Global Vision konseptine geçilmesiyle çok daha ileri bir aşamaya ulaşmıştır. Böyle bir zemin üzerinde akıl yürüten SIGMA, fotoğrafçıların optik tasarımı, gelişmiş işlevsellik, üretim kalitesi ve bir objektifi ellerine alıp kullanma keyfi dahil olmak üzere tüm beklentilerini dikkate alarak I serisini yaratmıştır.

■ 24mm, 35mm ve 65mm – tümü geniş F2 diyafram değerinde. 

Daha fazlası

Temel Nitelikler

Contemporary kategorisinde yeni optik performans standartları

SIGMA 24mm F2 DG DN | Contemporary, tıpkı SIGMA 35mm F2 DG DN | Contemporary ve SIGMA 65mm F2 DG DN | Contemporary gibi, maksimum açıklığı olan F2 değerinde bile en üst düzeyde optik performansı, çok iyi dengelenmiş bir gövdede sunuyor.

Özellikle geniş diyafram açıklığı olan objektiflerde gözlenebilen aksiyel renk saçılması sorununa karşı, tasarımda iki adet SLD cam, bir adet FLD cam mercek kullanıldı. Ayrıca iki adet çok yüksek doğrulukta kalıplanmış cam mercek, SIGMA’nın Japonya, Aizu’da bulunan tek fabrikasında, ileri cam işleme teknolojisi sayesinde üretildi ve tasarıma eklendi. Böylece toplam mercek sayısı azaldı, objektifin toplam ağırlığı düştü, boyutu küçüldü ve farklı optik kusurlar en aza indirilmiş oldu.

SIGMA optik tasarımcıları, geniş açılı çekimlere dair beklentileri dikkate alarak çözünürlüğün merkezden köşelere kadar olağanüstü yüksek düzeyde kalmasını sağladılar. Köşelerde oksu ışık saçılması başarıyla kontrol altına alınmış, bu sayede özellikle gece yıldızlı gökyüzü çekimleri için ideal seçim haline gelmiştir.

AF sürücü sisteminde sessiz ve yüksek hızlı adımlı motor kullanılmıştır. Sonuçta, bu ürün sayesinde fotoğrafçılar 24mm odak uzaklığının sağladığı cömert görüş açısı içindeki görünüşü tüm ayrıntısıyla, hızla netleyerek yakalayabileceklerdir.

Sıradışı I serisi ürünler: Yüksek üretim kalitesi, küçük boyut

I serisi objektifler, tümüyle metalden üretilir. Yüksek doğrulukta biçimlendirilen aluminyum parçalar dış silindire son derece şık bir görünüş ve doku kazandırırken üst düzey sağlamlık ve dayanıklılık da elde edilmiş olur. İç parçalarda da metal kullanılarak ürünün tümünün ve hareket eden sistemlerin dayanıklı, uzun ömürlü, tutarlı olması sağlanmıştır. SIGMA’nın sinema endüstrisindeki profesyoneller için ürettiği objektiflerde de kullanılan ileri metal işleme teknolojisi ile elde edilen bu yüksek doğruluktaki parçalar, ürüne ergonomik, güvenilir bir dokunuş sağlar. Kullanım keyfi benzersizdir.

Netleme ve diyafram halkaları arasındaki örtü çemberinin üretiminde kullanan çok yüksek doğruluktaki metal işleme teknolojisi, Art serisi ürünlerin arka silindirinin biçimlendirilmesinde de kullanılmaktadır. Bu çember, objektif fotoğraf makinesi gövdesine takılır ya da gövdeden ayrılırken, bir tutma noktası olarak kullanılır.

 

Ek Özellikler

 

●        Optik yapı: 13 mercek,11 grup, 1 FLD, 2 SLD ve 2 asferik mercek

●        Dahili netleme sistemi

●        Yüksek hızlı AF ile uyumlu

●        Adımlı motor

●        Uyugun gövdelerde otomatik optik kusur düzeltme ile uyumlu.

●        DMF ve AF+MF desteği

●        Süper Çok-Katmanlı kaplama

●        Manuel diyafram halkası

●        Netleme modu anahtarı

●        Taç-yaprak biçimli parasoley (LH656-02)

●        Manyetik metal objektif kapağı (LCF62-01M)

●        Toz ve su sıçraması geçirmeyen bayonet yapısı

●        SIGMA USB DOCK UD-11 ile uyumlu (Ayrıca satılır / Yalnızca L-Mount için)

●        Parlama ve iç yansımaları en aza indiren tasarım.

●        Her bir ürün SIGMA’nın patentli MTF ölçüm sistemi ile denetlenir.

●        9 bıçaklı kavisli diyafram

●        Yüksek doğruluğa sahip, dayanıklı pirinç bayonet halkası

●        “Made in Japan” üstün işçilik

Teknik Veriler

   
Optik Yapı 11 grupta 13 mercek (1 FLD, 2 SLD ve 2 asferik mercek)
Görüş Açısı 84.1°
Diyafram Bıçak Sayısı 9 (kavisli bıçak)
En küçük diyafram açıklığı F22
En yakın netlik uzaklığı 24.5cm
En fazla büyütme 1:6.7
Filtre çapı Ø62mm
Ağırlık 365g
Boyutlar (Azami çap x Uzunluk) Ø70mm×72mm
Birlikte Gelen Aksesuarlar Manyetik metal ön kapak, Standart ön kapak 67mm, parasoley, arka kapak.
İsteğe bağlı aksesuarlar

SIGMA WR PROTECTOR Koruyucu Filtre 62mm

SIGMA PROTECTOR Koruyucu Filtre 62mm

SIGMA WR UV FILTER Morötesi Engelleyici Filtre 62mm

SIGMA WR CIRCULAR PL FILTER Polarizasyon Filtresi 62 mm

SIGMA WR CERAMIC PROTECTOR Koruyucu Filtre 62mm

SIGMA USB DOCK UD-11 (L-Mount model için)

Manyetik metal kapak tutucu CH-11

* Ölçüler L-mount versiyonu içindir.

Örnek Fotoğraflar