sigma_a
Art

35mm F1.2 DG DN

Aynasız gövde deneyiminizi yeni bir aşamaya taşıyın. SIGMA’nın ilk F1.2 geniş diyafram açıklığına sahip prime objektifinin sunduğu benzersiz, üst düzey performanstan yararlanın.

pphoto_35_1-2_dg_dn_a019_horizontal_semt
pphoto_35_1-2_dg_dn_a019_horizontal2
pphoto_35_1-2_dg_dn_a019_img1
pphoto_35_1-2_dg_dn_a019_img2
pphoto_35_1-2_dg_dn_a019_img3
pphoto_35_1-2_dg_dn_a019_switch

Aynasız gövde deneyiminizi yeni bir aşamaya taşıyın.

SIGMA'nın ilk F1.2 geniş diyafram açıklığına sahip prime objektifinin sunduğu benzersiz, üst düzey performanstan yararlanın.

 • FF (Full-Frame / Tam Kare) aynasız fotoğraf makinesi gövdeleri için geliştirilmiş olan yeni, yüksek performanslı objektif serisinden.
 • SIGMA'nın ilk F1.2 geniş diyafram açıklığına sahip prime (sabit odak uzaklığına sahip) objektifi.
 • Fotoğraf veya video çekimlerinde, çok farklı uygulamalarda olağanüstü kullanım rahatlığı ve esneklik.
 • En olumsuz koşullarda bile kullanıcıya güven veren çok sayıda profesyonel özellik. 

SIGMA Art ailesine ait ve F1.2 serisinden aynasız gövdeler için tasarlanmış sıradışı bir ürünle, “kusursuz görüntü kalitesi arayışı” yeni bir aşamaya sıçrıyor.

Tam kare (FF) Sony E-mount ve L-Mount gövde sistemleri için geliştirilmiş, F1.2 geniş diyafram açıklığına sahip ilk geiş açılı AF objektif. Bu objektif kullanılarak, olağanüstü yüksek keskinlik ve yaygın bokeh etkisi ile, örneğin sığ netlik istenen portre çekimleri gibi çalışmalarda çarpıcı fotografik eserler elde edilir. Bu ürün, SIGMA Art serisinin temelinde yatan “uç noktada görüntü kalitesi” hedefimizi yeni bir seviyeye taşımıştır. Gövde içinde optik düzeltme işlevine izin veren arayüzü ile birlikte optik tasarımdaki iyileştirmeler sayesinde, çekim sonrasında düzeltilmesi zor olan tüm optik kusurlar bütünüyle ortadan kaldırılmış, keskinlik en üst düzeye ulaştırılmıştır.

Ürün isimlendirme: “DG” kodu, objektifin FF gövdeler için yeterli genişlikte görüntü dairesi oluşturduğu, “DN” ise, tasarımın kısa flanş mesafesine sahip aynasız gövdeler için geliştirildiği anlamına gelmektedir.

Daha fazlası

Temel Nitelikler

Tam kare aynasız gövdeler için geliştirilmiş yüksek performanslı yeni seri. 

Giderek artan bir ivmeyle pazara çıkan aynasız gövdelerle birlikte, bu gövdelerle kullanılacak yüksek performanslı objektiflere duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Ne var ki, profesyonel fotoğrafçıların çoğu aynasız gövdeleri için performans, boyut ve geniş ürün yelpazesi olan seriler bakımından seçeneklerin sınırlı olduğunu hissetmekte, bu nedenle birden fazla gövde sistemine yatırım yapmak zorunda kalmaktadır. SIGMA, bu sorunu kökten çözmek üzere yeni FF aynasız gövde uyumlu objektif serisini geliştirmiştir. 


SIGMA bundan böyle, “Contemporary,” “Art,” ve “Sports” konseptleri içinde, aynasız gövdelerin kısa flanş mesafesi özelliğinden yararlanarak benzersiz optik özelliklere ve performans düzeyine sahip ürünler geliştirecektir. Bu serinin ilk üç ürününü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: 
45mm F2.8 DG DN | Contemporary
FF aynasız gövdeler için, küçük boyut, üstün optik performans. Contemporary ailesini daha yüksek bir düzeye taşıyan, sabit odak uzaklığına sahip (prime), vazgeçilmez bir perspektif sunan yeni ürünümüz.   
35mm F1.2 DG DN | Art
FF aynasız L-Mount ve Sony E-mount gövdeler için dünyanın ilk* 35mm F1.2 objektifi. Art serisinin yüksek görüntü kalitesi, F1.2 geniş diyafram açıklığının sağladığı ideal performans ile birleşiyor. 
14-24mm F2.8 DG DN | Art
FF aynasız gövdeler için, geniş diyafram açıklığına sahip, ultra-geniş açılı zoom objektif. 
Art serisinin uç noktadaki görüntü kalitesi standardı korunurken, aynasız gövdelerin kısa flanş mesafesi sayesinde ürünün boyutu daha da küçülmüştür. 


SIGMA’nın ilk F1.2 diyafram açıklığına ulaşan objektifi.
Aynasız gövdeler dünyasında Art serisi, 35mm odak uzaklığı ve F1.2 değerine ulaşan geniş diyafram açıklığı ile benzersiz performans sunuyor. Üç adet SLD (özel düşük saçılımlı) cam mercek ve biri çift yüzlü olmak üzere üç adet asferik mercek, 12 grupta toplam 17 birimden oluşan bir tasarımda ideal sıralamayla bir araya getirildi. Aynasız sistemlerdeki kısa gövde derinliğinden yararlanılan tasarıma ayrıca gövde içinde görüntü düzeltme desteği de eklendi. Böylece, geometrik bozulmalar ve çevresel aydınlatma kusurları ortadan kaldırıldı. Bilgisayar ortamında düzeltilmesi çok güç olan, sagital koma parlaması gibi farklı odaklama kusurları, SIGMA tarafından geliştirilen özgün optik tasarım teknolojilerinin birlikte kullanılması sayesinde düzeltilmiştir. Sonuç, 50 milyon pikselin üzerinde çözünürlüğü destekleyebilecek düzeyde keskinlik ve çizgi ayrıştırma gücüdür. 

İster video, ister fotoğraf çekimlerinde farklı koşullarda rahat kullanım sağlayan tasarım. 
Otomatik netleme modu kullanıldığında, F1.2 diyafram açıklığına sahip geniş çaplı mercek gruplarının yeterli itme gücüyle hareket etmesi, büyük boyutlu hiper-sonik netleme motoru (HSM) sayesinde gerçekleşir. Manuel netlemede ise netlik halkası doğrudan motora bağlanır ve ideal tork değeri ile kullanıcının hassas parmak hareketleri optik sisteme kusursuz biçimde aktarılır. Diyafram halkasına eklenen “kliksiz” (de-click) işlevi, özellikle video çekimlerinde kademesiz ışık değişimi yapılabilmesi bakımından kullanışlıdır. 

Ürün, kullanıcının en zorlu koşullarda bile güven duymasını sağlayacak çok sayıda özellikle donatılmıştır. 
AFL düğmesine, çok sayıda seçenek arasından seçimler yapılarak farklı görevler atanması, böylece objektifin kullanım koşullarına göre kişiselleştirilmesi mümkündür. Ürün ayrıca toz ve su sıçramasına karşı korumalıdır ve en öndeki mercek yüzeyi su ve yağ tutmayan bir kaplamaya sahiptir. 

Ek Özellikler

Diğer özellikler:

 • Tam zamanlı manuel netleme modu.
 • Kilitli parasoley.
 • Bayonet standardı değiştirme hizmetine uygun.
 • Parlama ve iç yansımaların en aza indirildiği mercek yapısı.
 • SIGMA’nın patentli MTF ölçüm sistemi A1 ile kalite kontrolü.
 • 11 bıçaklı, kavisli diyafram
 • Yüksek doğrulukta, dayanıklı pirinç bayonet halkası
 • “Made in Japan”: üretimde üstün işçilik. 

Teknik Veriler

   
Optik Yapı 12 grupta 17 mercek
Görüş Açısı 63.4°
Diyafram Bıçak Sayısı 11 (kavisli bıçak)
En küçük diyafram açıklığı F16
En yakın netlik uzaklığı 30cm
En fazla büyütme 1:5.1
Filtre çapı Ø82mm
Ağırlık 1,090g
Boyut (ÇapxUzunluk) Ø87.8mm×136.2mm
Birlikte Gelen Aksesuarlar Çanta, parasoley, standart ön kapak 82mm, arka kapak
İsteğe bağlı aksesuarlar

SIGMA WR CERAMIC PROTECTOR Koruyucu Filtre 82mm
SIGMA WR PROTECTOR Koruyucu Filtre 82mm 
SIGMA PROTECTOR Koruyucu Filtre 82mm 
SIGMA WR UV Kalkanlı Koruyucu Filtre 82mm 
SIGMA WR CIRCULAR PL Polarizasyon Filtresi 82mm

Örnek Fotoğraflar